Windows 10 Duvar Kağıdını Otomatik Değiştirme Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar

Otomatik olarak duvar kağıdını değiştirme, muhtemelen masaüstünüzü en güzel şekilde dolu tutmanın en iyi yoludur. Kullanıcılarının bir çoğu, bilgisayarlarında mevcut olan harika duvar kağıtlarının ekranın otomatik geçiş yapmasını ister.

Windows 10 duvar kağıtlarını otomatik değiştirmek için 3 farklı yol göstermeye çalışacağız. Bilgisayarınızda olan duvar kağıtlarını kullanarak veya İnternet bağlantısı sayesinde otomatik duvar kağıdı değişimi sağlamak mümkündür.

#1: Windows 10 dahili özelliği ile otomatik duvar kağıdı değiştirme


Windows 10, belirli aralıklarla duvar kağıdınızı otomatik olarak değiştirebilen yerleşik bir slayt gösterisi özelliğine sahiptir. Bu özellik, sadece bilgisayarınızda duvar kağıtları varsa çalışır. Yani bilgisayarınızda duvar kağıdı yoksa, ilk önce duvar kağıtlarını indirin ve bir klasörde toplayın.

Aşağıda, bu özelliği nasıl kullanacağınız konusunda adım adım açıklama verilmiştir:

1. Adım: Windows 10 yalnızca duvar kağıtlarını içeren tek bir klasörü kabul eder. İlk önce, sevdiğiniz duvar kağıtlarını tek bir klasöre koyun.

2. Adım: Şimdi Windows 10’da Ayarlar > Kişiselleştirme > Arka Plan‘a gidin. Arka Plan’ın altındaki açılır menüye tıklayın ve Slayt Gösterisi‘ni seçin.

3. Adım: Ardından, Slayt gösteriniz için albüm seçin altındaki Gözat düğmesine tıklayın ve oluşturduğunuz duvar kağıdı klasörünü seçin.

4. Adım: Resim değiştirme aralığını ayarlamak için, Resim değiştirme aralığı altındaki açılır menüyü tıklayın ve gerekli aralığı seçin (1 dakika ile 1 gün arasındaki farklı zaman dilimlerini seçebilirsiniz).

Slayt gösterisi ile ilgili bir çok ayar seçeneği vardır. Sizde bu seçenekleri ayarlayarak işlemi tamamlayın. Artık masaüstü ekranı ayarlanan aralıktan sonra yeni bir duvar kağıdına otomatik olarak geçecek.

#2: Otomatik duvar kağıdı değiştirme programı kullanın


Ayrıca, duvar kağıdınızı otomatik olarak indirip değiştirebilen özel bir program kullanabilirsiniz. Aşağıda, bu amaca yönelik en iyi araçların ikisini de ücretsiz olarak sıraladım:

John’s Background Switcher (JBS)

JBS akıllı arayüzü ve çalışması açısından ilk tercih edebileceğiniz programdır. Uygulamaya başlamak için, kurulum yapmaya gerek yoktur ve bazı varsayılan ayarlar vardır. Kümeyi seçtikten sonra etkileyici duvar kağıtları görünmeye başlar.

Duvar kağıtlarını indirmeyi sağlayacak kaynakları kendiniz oluşturmak isterseniz, Instagram, Flickr, Facebook, SmugMug Photos, Vladstudio, Pixabay ve diğer birkaç duvar kağıdından duvar kağıtları alabilirsiniz. Bu kaynaklarla birlikte kendi duvar kağıdı koleksiyonunuzu da ekleyebilirsiniz.

Temel olarak DeviantArt veya Behance gibi herhangi bir resim web sitesinden duvar kağıtları almanıza izin veren herhangi bir medya RSS’si eklemek için bir seçenek de var. İlginç bir şekilde, her bir kaynağın gerekli duvar kağıtlarını elde etmek için başka seçenekleri vardır. Şunu söylemek gerekir ki, özelleştirmek için çok seçene vardır.

Örneğin, Flickr’dan, zaman aralığı, etiket, anahtar kelime, kişi, grup ve hatta kendi Flickr fotoğraflarınızı temel alan görüntüler alabilirsiniz.

Ayrıca, duvar kağıdının nasıl uygulanacağına dair tam kontrol sağlayan resim modu seçeneğini çok beğeneceksiniz. Birden çok görüntü kullanarak kırpma ve sığdırma, streçleme, ölçekleme, hatta kolajlama yapabilirsiniz. Duvar kağıdını değiştirmek için aralığı 10 saniyeden 7 güne kadar ayarlamak mümkündür.

BioniX

Özellikler ve özelleştirmeye gelince BioniX, JBS’den daha öndedir ve bununla birlikte kullanımı daha zordur. Arayüzü biraz karışıktır, programı anlamak ve duvar kağıdı kaynakları eklemeye başlamak biraz zaman alacaktır.

Programın kullanımını çözdüğünüz zaman, masaüstü duvar kağıtlarını yönetmek için en iyi programlardan birisi olduğunu göreceksiniz. Duvar kağıdı kaynakları için Flickr Mass Downloader’ı veya görüntüleri indirmek istediğiniz web sayfalarının URL’lerini manuel olarak girebilirsiniz.

Tüm duvar kağıdına efektler uygulama, zamana dayalı gündüz / gece duvar kağıtları elde etme, dinamik web kamerası duvar kağıtları, ayrılmış kısayollar, otomatik kategorize etme, kötü duvar kağıtlarını (düşük çözünürlüklü resimleri) engellemek için filtreleme ve çok daha fazlasını sunan gelişmiş özelliklere sahiptir.

Yukarıdaki iki program için, duvar kağıdı geçişini başlatmak ve duraklatmak için özel duraklatma ve oynatma düğmeleri kullanılabilir. Gerekli kaynakları ekledikten sonra, duvar kağıtlarını kontrol etmek için bu düğmeleri kullanın.

#3: Bing masaüstü uygulamasını kullanarak otomatik duvar kağıdı değiştirme


Bing, ana sayfasını her gün yeni bir duvar kağıdı ile değiştirir. Pek çok kullanıcı, günlük duvar kağıtlarını görmek için Bing’i ziyaret eder. Bing arka plan görüntülerini güzel buluyorsanız, onları bilgisayarınızdan da alabilirsiniz. Bing masaüstü uygulamasını kullanarak, güncellenen en yeni Bing Günlük Arka Plan Görüntüsü ile duvar kağıdınızı değiştirebilirsiniz.

Bing masaüstü uygulamasını indirin ve yükleyin. Kurulumun sonunda, Bing ana sayfasını masaüstü arkaplan resminin yanındaki onay kutusunu işaretleyin. İstediğiniz diğer seçenekleri de kontrol edebilir veya işaretini kaldırabilirsiniz. İşte birkaç saniye sonra masaüstü duvar kağıdınız Bing’in Günlük Arka Plan Görüntüsü ile değiştirilecektir.

Ayrıca masaüstünün sağ üst köşesinde şeffaf bir çubuk göreceksiniz. Buradan görüntü hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya duvar kağıdını Bing resim arşivinden rastgele bir karaktere geçirmek için masaüstü duvar kağıdını değiştirme düğmesini tıklayabilirsiniz.

Özetleyecek olursak;

Bu üç yöntem, masaüstünüzü güzel tutmak için yeterli olmalıdır. Sık değişen duvar kağıtlarının, dizüstü bilgisayarınızın pil zamanlamasını etkileyeceğini belirtmeliyim. Zayıf piliniz varsa, otomatik duvar kağıdını değiştirmeyi devre dışı bırakmak veya en azından yavaşlatmak daha iyi olabilir.

Dahası, bir ‘indir ve uygula’ duvar kağıdı hizmeti kullanıyorsanız, ağ verileriniz kullanılacak ve resim indirirken diğer ağ etkinliklerini yavaşlatabilir.

Aşağıdaki yorumlar bölümünden, hangi yöntemi daha iyi bulduğunuzu bize bildirmeyi unutmayın.

Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen PCsen Özel Windows 10

09 Kasım 2017 at 16:54

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*