Windows 10 için Aero Glass ile Tam Aero Şeffaflığı Alın

Sponsorlu Bağlantılar

Aero Glass efekti, Windows Vista ile ilk kez piyasaya sürülürken bir artıydı. Windows Vista’da tüm pencerelerin buzlu bir şeffaf cam etkisi vardı. Daha iyi ekran kartlarına ihtiyaç duyduğu için birçok insan, sadece bu efekti etkinleştirmek için sistemlerini yükseltmeliydi. Windows 10‘da da mevcut, ancak bir önceki makalede daha önce açıkladığımız gibi – Windows 10’da Aero Glass Şeffaflığı Ayarlama – Windows kayıt defterinde birkaç ek adım atmanız ve bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor.

Windows için Aero Glass” yardımcı programını kullanarak, Windows 10’daki Aero Glass şeffaflığını etkinleştirmek ve geliştirmek için bir yol sunar. Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 için çalışır.

Bu yardımcı program, Windows Vista ve 7’nin eski sürümlerinden bilinen pencere çerçevelerinin görünümünü geri yükler. Bu yardımcı programı yükledikten sonra, tüm çalışan ve etkin pencerelerde şeffaf bir arayüz elde edersiniz. Görev çubuğunda ve Başlat menüsündeki gibi.

Ayrıca, Windows için Aero Glass yardımcı programı, işletim sistemindeki görünür pencerelerin görünümünü daha da artırmak için ekstra bazı uygulama özellikleri ve ek bulanıklık seçenekleri ekler. Kullanıcılara pencerelerin saydamlığını özelleştirme ve pencerenin etkin olmayan kenarlıklarının rengini yapılandırma seçenekleri verilir.

Windows için Aero Glass, sistem dosyalarında değişiklik yapmak zorunda kalmadan Windows 10’a tüm saydamlığı getiriyor. Uygulama işletim sistemi ile tamamen entegredir ve tüm pencereleri istisnasız şeffaf yapar, ancak sistem dosyalarından hiçbirine dokunmaz. Birden fazla açık pencere olması durumunda bile, kaynak kullanımı azdır.

Sonuç olarak;

Windows 10‘da Aero Glass şeffaflığını etkinleştirmek istiyorsanız, Windows için Aero Glass yardımcı programı sizin için bunu yapabilir. Şeffaflığı geri getirmekle kalmaz, aynı zamanda şeffaflık seviyesini özelleştirmenize izin verir.

Windows için Aero Glass indir

Ücretsiz Windows 10

21 Ekim 2017 at 12:30

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*