Windows 10 İçin CCleaner Türkçe İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’dan önceki sistemlerde arka planda çalışan pek uygulama yoktu. Ayrıca önbellekte saklanan dosyalar Windows 10’da daha fazla olmaktadır. Daha iyi performans sağlaması için elbette Chrome gibi daha çok veri kullanımı kullanması ve önbellekte daha fazla veri saklaması gerekir. Bilgisayarın hızlı çalışması ve daha hızlı işlemler yapmak için faydalıdır ancak zararlı olan bir yanı var. Bu önbellekteki yığılmalar ilerleyen zamanda bilgisayarın yavaşlamasına neden olur ve ayrıca uygulamaların sorunlu çalışmasına neden olabiliyor. Örneğin, Chrome tarama verilerinin saklanması ve önbellekteki yığılmalar bir yerden sonra tarayıcının yavaş çalışmasına ve hatta hiç çalışmasına neden olabiliyor. Bu nedenle bir temizleyici kullanmak gerekir. CCleaner bu alanda geliştirilmiş en iyi yazılımdır. Tartışmasız bu böyledir. Sunduğu özellikler ve kullanım kolaylığı açısından başka rakibi yoktur. Ücretsiz bir program olması da ayrı bir cezbedici özelliğidir.

Windows 10 için CCleaner

Windows 10 bilgisayarı temizlemek için bir program aramanıza gerek yok, CCleaner bu iş için en iyisidir. Küçük dosya boyutuna sahiptir ve kolayca bilgisayara indirebilirsiniz.

Bilgisayara indirdikten sonra kurulumu yapın ve çalıştırın. Karşımıza çıkan sayfada sol kısımda Cleaner, Kayıt defteri, Araçlar, Ayarlar seçeneklerini göreceksiniz. Cleaner seçili olduğunda orta alanda Windows ve Uygulamalar kategorisi altında temizleme seçeneklerini göreceksiniz. Varsayılan olarak işaretli seçenekler vardır. Herhangi bir ayar yapmadan varsayılan ayarları kullanmanız da herhangi bir sorun yoktur. Temizliğe Başla düğmesine tıklayarak temizleme işlemini başlatabilirsiniz. Ya da Analiz butonuna tıklayarak ilk önce bir analiz yaptırabilir ve nelerin silineceğine göz atabilirsiniz.

windows-10-icin-ccleaner-indir

Cleaner ve Windows altında Microsoft Edge, Internet Explorer, Windows Explorer, Sistem seçeneklerini göreceksiniz. Nelerin temizlenmesini istiyorsanız veya istemiyorsanız işaretleyebilir veya işaretleme seçeneğini kaldırabilirsiniz. Uygulamalar altında ise Opera, Google Chrome, Windows Store, Uygulamalar, Çoklu ortam, Yardımcı yazılımlar temizliği yapabilirsiniz.

Tarayıcılar için internet önbelleği, internet geçmişi, çerezler, oturum, site tercihleri, kayıtlı form bilgileri, kayıtlı şifreler, son girilen adresler, son indirilen yerler, indirme geçmişi temizleme yapabilirsiniz.

windows-10-icin-ccleaner-indir-1

Kayıt defteri kısmında, Kayıt defteri ile ilgili sorunları giderebilirsiniz. Sorunlar için Tara! butonuna tıklayarak sorunları analiz eder ve Seçili Sorunları Çöz butonuna tıklayarak tespit edilen sorunları halledebilirsiniz.

windows-10-icin-ccleaner-indir-2

Araçlar kısmında bilgisayarda yüklü olan olan programları kaldırabilirsiniz. CCleaner yaptığı son güncelleme ile Windows Mağaza uygulamaları kaldırmak içinde yardımcı olmaktadır. Geriyükle (Kaldır) seçeneğinde yüklü olan programları, uygulamaları ve oyunları göreceksiniz. Kolayca programı seçin ve Kaldır butonuna tıklayın. Başlangıçta seçeneği ile bilgisayar ilk açılışta çalışan programları düzenleyebilirsiniz. Sürücü temizleyici ile sabit disk sürücüsünü temizleyin.

windows-10-icin-ccleaner-indir-3

Ayarlar kısmında program seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Upgrade seçeneği ise CCleaner Pro sürümü için seçenek sunar.

Genel olarak baktığımızda CCleaner harika bir temizleme programıdır. Başka da söyleyecek bir şey yok. Tüm seçenekleri tek bir tıklama ile değiştirebiliyorsunuz. Her bilgisayarda olması gereken programlardan biridir.

Windows 10 için CCleaner Türkçe İndir

CCleaner tüm Windows sürümleri ile uyumludur. Windows 10 ile tamamen uyumludur. CCleaner ücretsiz temizleme programını aşağıdaki indirme bağlantısından indirebilirsiniz.

CCleaner indir

Ücretsiz Windows 10

13 Ekim 2016 at 11:44

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*