Windows 10 için En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programları

Sponsorlu Bağlantılar

Resim düzenleme ve rötuş yapma dendiği zaman akla hemen Adobe Photoshop gelir. Photoshop şüphesiz en ünlü ve en iyi resim düzenleme programıdır, ancak ücretinden dolayı pek çok kullanıcı tarafından kullanılmamaktadır. Bu nedenle, Photoshop alternatiflerine yöneliriz. Windows 10 için en iyi alternatifleri sıralamak istiyorum.

İnternet’te Windows için ücretsiz fotoğraf düzenleme programları aradığınızda pek çok aracın olduğunu göreceksiniz. Ancak kullanım ve sunduğu özellikler açısından en iyisini bulmak biraz uğraştırıcıdır. Resim düzenlemekle ilgilenen kullanıcıların elbette favori programları vardır. Bu yazımızda en iyi üç resim düzenleme programını paylaşmak istiyoruz. Sizde yorumlarınızla bize katılabilirsiniz.

GIMP

Bu makaledeki tüm seçeneklerden GIMP, en popüler ücretsiz resim düzenleme programıdır.

GNU Görüntü İşleme Programının kısaltılmış haliyle, GIMP, Adobe’nin en popüler alternatifi olan görüntü düzenleyicidir. Programı açtığınızda fark edeceğiniz ilk şey, Photoshop’a benzemesidir. Photoshop’un sahip olduğu tüm araçlar, fırçalar ve sistemler GIMP’de bulunabilir.

Geniş GIMP araçlarına ek olarak, GIMP’in açık kaynak doğası, indirilebilen ve kullanabileceğiniz çok sayıda eklenti paketi ve diğer yararlı özelliklere sahip olmasıyla inanılmaz çok yönlü hale getirme imkanı sunar.

GIMP hakkında söylenebilecek tek dezavantaj Photoshop kadar sezgisel değil. Neyse ki, çevrimiçi olarak editör için pek çok dokümantasyon ve ders materyali bulabildiğiniz için, GIMP kullanımı zor değildir.

GIMP indir

Paint.NET

Sadece işini halledebilecek şeylere ihtiyacı olanlar için Paint.NET iyi bir görüntü düzenleme programıdır. Bu, pek çok araç içeren, aerodinamik ve basitleştirilmiş bir araçtır.

Başlangıçta Windows’un Paint uygulamasının yerini alacak şekilde oluşturulmuş olan Paint.NET, basitliği düşünülerek oluşturulmuş bir fotoğraf editörüdür. Editör arayüzü Paint’i kullananlara aşina olacak, ancak bu Paint.NET’in de bu kadar basit olduğu anlamına gelmiyor.

Paint.NET, bir fotoğraf düzenleyicisi için gerekli olan tüm düzenleme araçlarıyla (katmanlar, filtreler vb.) birlikte gelir; böylece kullanıcıların fotoğraflarını rahatlıkla dokunup yeniden oluşturmalarına olanak tanır.

Paint.NET’in bir diğer yararı, kaynak gereksinimleridir. Uygulama, GIMP veya Photoshop gibi tam teşekküllü fotoğraf editörleri kadar karmaşık olmadığından Paint.NET, etkin olduğu zaman bilgisayar kaynaklarınızdan daha az enerji harcıyor ve düşük güçlü makinelerin editörü çok az sorunla çalıştırmasına izin veriyor.

Paint.NET indir

Fotor

Son olarak, masaüstü, mobil ve web için ücretsiz bir resim düzenleme aracı olan Fotor var. Hem GIMP hem de Paint.NET’in aksine, Fotor’un benzersiz özellikleri tam teşekküllü fotoğraf düzenleme yerine fotoğraf rötuş amaçları için yapılır.

Bu nedenle, uygulama, yukarıda bahsedilen uygulamalarda bulunan bazı işlevlerden yoksundur. Fotor, yukarıda bahsedilen araçlar kadar sağlam olmasa da, bu düzenleme aracı bazı benzersiz yeteneklerle birlikte gelir. Yeni başlayanlar için Fotor, toplu işleme ile birlikte geliyor; tek bir seferde çok sayıda fotoğraf düzenlemek mümkündür. Bu, büyük bir fotoğraf deposunu tek bir seferde işlemek istiyorsanız özellikle yararlıdır.

Toplu işlemenin üstünde, Fotor, kullanımı oldukça basit olan çok sayıda filtre ve araçla birlikte gelir. Bu, fotoğraf düzenleme yazılımında hiç tecrübeye sahip olmayanlara minimum zorlukla kullanma imkanı sağlar.

Son olarak, Fotor hem yazılım biçiminde hem de web tarayıcı sürümüyle geliyor. Onu kullanmak için bilgisayarınızda düzenleme aracının kurulmasına gerek olmadığı anlamına gelir.

Fotor indir

Ücretsiz Windows 10

02 Kasım 2017 at 11:13

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*