Windows 10 İçin Instagram Uygulamasını İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram uygulaması Android, iOS ve Windows Phone mobil cihazlar için kullanılabilir durumdaydı. Artık Windows 10 bilgisayarlar içinde kullanılabilir durumdadır. Windows 10 bilgisayarınızdan Windows Mağazaya giriş yaparak Instagram uygulamasını yükleyebilirsiniz veya yazımızın altında yer alan bağlantıya tıklayarak direkt Windows Mağaza üzerinde Instagram uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Windows 10 İçin Instagram Uygulaması

Bu sevindirici bir haber oldu bizim için ve uygulamayı hemen Windows 10 bilgisayarımıza yükledik. Unutmadan hatırlatmak gerekir, Instagram uygulaması bilgisayarlar üzerinde sadece Windows 10 için yüklenebilir. Uygulama kullanıcılarının yaptıkları yorumlar bizleri endişelendirse de, uygulamayı kullandıktan sonra bu endişemiz ortadan kalktı. Çünkü, kütüphaneden veya direkt bilgisayar kamerasından fotoğraf veya video çekip paylaşmanın mümkün olmadığını söylüyorlardı. Sadece arkadaşlarınıza fotoğraf veya video gönderme imkanı sunuyor.

Windows 10 bilgisayara Instagram uygulamasını yükledikten sonra uygulamayı açın. Mobil cihazlarda olduğu gibi Facebook ile giriş yapabilir, telefon veya e-posta ile kayıt yaptırabilir veya mevcut hesabınıza giriş yaparak Instagram kullanmaya başlayabilirsiniz.

windows-10-icin-instagram-uygulamasini-indir

Karşımıza ilk olarak Instagram arkadaşlarımızın paylaştığı fotoğraf veya videolar çıktı. Mobil cihazlarda olduğu gibi arama, takipçiler veya arkadaşlar ve profil seçenekleri alt kısımda yer almaktadır.

Arama seçeneğine tıklayarak kişi araması yapabilir veya karışık olarak sunulan fotoğraf ve videolara göz atabilirsiniz. Burada tek bir sorun var, mobil cihazlarda aşağı doğru kaydırdığımız zaman arama kısmı yenileniyordu. Ancak Windows 10 Instagram uygulamasında yenileme için herhangi bir seçenek yok. Şimdilik bu özellik eksik.

windows-10-icin-instagram-uygulamasini-indir-1

Kalp simgesine tıklayarak takip ettiklerinizin hareketlerine göz atabilirsiniz. Profil kısmına geçerek profiliniz ile ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Ayrıca burada Ayarlar butonuna tıklayarak burada ayarlamalar yapabilirsiniz. Facebook arkadaşlarınızı davet etme, rehberdeki kişileri bulma, hikaye ayarları, beğendiğin gönderileri görme, şifre değiştirme ve daha bir çok seçeneklere göz atabilirsiniz.

windows-10-icin-instagram-uygulamasini-indir-2 windows-10-icin-instagram-uygulamasini-indir-3

Windows 10 Instagram uygulaması ile fotoğraf veya video gönderme

Merak edilen konuya gelelim. Fotoğraf ve video paylaşımı var mı? Maalesef fotoğraf veya video paylaşımı yok. Şimdilik sadece arkadaşlarınıza gönderme seçeneği vardır. Bunu da yapmak için ana sayfa kısmında üst sağ tarafta Direct simgesini göreceksiniz. Harddisk simgesine benzer.

windows-10-icin-instagram-uygulamasini-indir-3

Direct simgesine tıklayın ve ardından bu alanda sağ üst kısımda + simgesine tıklayın. Fotoğraf veya video gönder ve Mesaj gönder seçeneklerini göreceksiniz.

windows-10-icin-instagram-uygulamasini-indir-4

Fotoğraf veya video gönder butonuna tıkladıktan sonra alt kısımda Kütüphane, Fotoğraf ve Video seçeneklerini göreceksiniz. Kütüphane seçeneği ile üst kısımda yer alan Camera Roll seçeneğine tıklayarak Windows 10 bilgisayarınızda mevcut fotoğraf ve videoları yükleyebilirsiniz. Fotoğraf ve video seçenekleri ile bilgisayar kamerasından anında bir resim veya video çekerek paylaşma imkanı sağlar.

Fotoğraf seçeneği ile resim çektikten sonra üzerine flitre uygulayarak veya düzenleyerek paylaşabilirsiniz.

windows-10-icin-instagram-uygulamasini-indir-5

Mobil cihazlardaki gibi seri olmasa da kolay bir kullanım sunmaktadır. Uygulama şuan Mağaza uygulamasıdır. Tam olarak Windows 10 PC masaüstü için bir sürüm gelir mi bilinmez ama yinede şuan bu uygulama aynı işlevi sağlıyor. PC için Instagram uygulaması desek yanlış olmaz.

Windows 10 için Instagram indir

Instagram uygulaması sadece Windows 10 ve Windows 10 Mobile ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan Windows bilgisayarınıza yükleyebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows 10 için Instagram indir

Ücretsiz Windows 10

17 Ekim 2016 at 12:46

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*