Windows 10 Kilit Ekranı Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10‘u özelleştirmenin pek çok yolu vardır, bunlardan biri Kilit Ekranını devre dışı bırakmaktır. Windows 10 kilit ekranındaki resimler benim çok hoşuma gidiyor, ancak bir çok kullanıcı bilgisayarın açılır açılmaz masaüstüne gitmesini istiyor.

Bu yazıda, Windows 10 Kilit Ekranını nasıl atlayacağımızı göstereceğim. Ancak bunu yapmak için Windows’un Kayıt Defterini düzenlemeniz gerekecek. Bu nedenle, Windows Kayıt Defteri’ni daha önce hiç düzenlemediyseniz, kilit ekranını devre dışı bırakmadan önce bir yedekleme yapmanızı öneririm.

Windows bilgisayarda herhangi bir özelleştirme yapmadan önce yedekleme yapmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle kayıt defterinde yapacağınız düzenlemeler, sistemi etkilemektedir. Bu nedenle herhangi bir olumsuz durumda, sistem geri yükleme imkanı oluşturabilirsiniz.

Windows 10 Kilit Ekranı devre dışı bırakma

1. Adım:

Arama kısmına Regedit yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın.

2. Adım:

Kayıt Defteri Düzenleyicisi‘nin adres çubuğuna aşağıdakileri yazın:

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows

3. Adım:

Boş bir alanda sağ tıklayın, Yeni > Anahtar seçin. Anahtarın adını “Personalization” olarak kaydedin.

4. Adım:

Personalization içinde boş alana sağ tıklayın Yeni > DWORD (32 bit) Değeri seçin. Adını “NoLockScreen” olarak kaydedin. NoLockScreen oluşturulduktan sonra üzerine çift tıklayın ve Değer verisini 1 olarak ayarlayın.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra, yeni ayarları test etmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Doğru yapılırsa, Windows 10 yeniden başlatıldığında otomatik olarak Kilit Ekranı atlayacak ve masaüstüne geçiş yapacaktır.

Windows 10’a erişmek için bir parola girme gereğini devre dışı bıraktıysanız hemen masaüstünüze gelirsiniz.

Kilit ekranını geri getirmek isterseniz, yapmanız gereken tek şey, oluşturduğunuz “NoLockScreen” DWORD dosyasına erişmek ve değeri “0” olarak değiştirmek.

Etiketler:

Ne & Nasıl Windows 10

02 Kasım 2017 at 10:32

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*