Windows 10 Laptop bir Wi-Fi hotspot olarak nasıl kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Kablosuz bağlantı, uzun bir yol katetmiş bir özelliktir. Ortak kullanıcılar için bir yönlendirici, kablolu İnternet bağlantısını kablosuz bir bilgisayara dönüştürmek için basit bir çözümdür. Böylece, aynı anda birden fazla cihazı bağlamalarını sağlarlar. Ancak yönlendiriciniz çalışmazsa ne olur? Veri planınız günün geri kalanında yeterli olacak mı? Yönlendiricinin sabitlenmesini beklerken tüm cihazlarınızı bağlı tutmanın kolay bir yolu vardır.

Dizüstü bilgisayarı bir kablosuz modeme dönüştürmek çok kolaydır. Daha önceden bunun ekstra bir program kullanmaya gerek vardı. Ancak, Windows 10 ile artık bu durum ortadan kalktı. Windows 10 sisteme sahip dizüstü bilgisayarı herhangi bir program kullanmadan Wi-Fi hotspot, yani kablosuz bağlantı noktasına dönüştürmek mümkündür. Nasıl mı? Aşağıya bakın.

Bağlantınızı evinizde yayınlamak ve cihazlarınızı bağlamak için dizüstü bilgisayarınızın dahili Wi-Fi yongasını kullanabilirsiniz. Daha önceki yazımızda PC veya Laptop’u Wi-Fi olarak kullanmak için bir program kullanmamız gerekiyordu. Ama şimdi artık bu durumu ortadan kaldıracağız.

Windows 10 dizüstü bilgisayarda Wi-Fi hotspot oluşturma

Dizüstü bilgisayarınızın zaten Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi yapması gerekmektedir. Eğer Windows’un son güncellemesini yüklemediyseniz, yükleyerek aşağıdaki adımlara geçin. En son sürüm ile kablolu veya kablosuz ağınızı cihazlarla kolayca paylaşabilirsiniz.

1. Adım:
Windows’daki Ayarlar menüsüne gidin ve ‘Ağ ve İnternet‘ ayarını seçin.

2. Adım:
Sol gezinme menüsünden “Mobil etkin nokta” seçin.

3. Adım:
Bağlantı paylaşmak için etkin nokta ayarı üzerinde geçiş yapın. İnternet bağlantımı diğer cihazlarla paylaş seçeneğini açık duruma getirin. Dizüstü bilgisayarınızdaki Ethernet bağlantısı yalnızca birkaç saniye içinde bir hotspot olarak paylaşılabilir.

4. Adım:
Açıkçası, sistemin kendi ürettiği şifreyi hatırlamanız kolay olmayacaktır. Şifrenizi hotspot bağlantısına değiştirmek için “Düzenle” yi tıklayabilirsiniz.

Erişim kullanarak İnternet bağlantınızı paylaşmaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın yüklenmesi ve kurulumu kolaydır. Yukarıdaki adımların tamamında olduğu gibi çalışır, ancak tüm sistem ayarları uygulamanın doğrudan arayüzünden değiştirilir.

Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen Windows 10

19 Ekim 2017 at 17:32

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*