Windows 10 PC Kapanmasını ve Yeniden Başlatmayı Engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’un güncelleme problemleri vardır; Sorunlu güncellemeler yayımlar ve bunları devre dışı bırakmanın bir yolu yoktur. Yapabileceğiniz tek şey güncelleme yüklemelerini ertelemektir. Güncelleştirme yüklemeleri ertelenmezse Windows 10 güncellemeyi yükleyecek ve işlemi sisteminize yeniden başlatacaktır. Aynı şekilde, bazı Windows uygulamaları yüklemeyi tamamlamak için sisteminizi yeniden başlatır. Bu uygulamalardan bazıları sisteminizi yeniden başlatmayı seçmenize izin verse de bazıları buna izin vermez. Mesele şu ki, sisteminiz kapanabilir veya onayınız olsun veya olmasın bilgisayar yeniden başlayabilir. Onay olmadan bilgisayarın yeniden başlatılması rahatsız edici olabilir. ShutdownBlocker, Windows PC kapatmayı ve yeniden başlatmayı engellemek için ücretsiz bir uygulamadır.

PC kapanmasını engelleme

ShutdownBlocker taşınabilir bir uygulamadır. Bilgisayara kurulum yapmanız gerekmez. Sıkıştırılmış klasörü çıkarmanız ve içindeki Shutdownblocker.exe’yi çalıştırmanız yeterlidir. Uygulamayı çalıştırdığınızda, otomatik olarak kapanır ve yeniden başlatılır. Uygulama kapatmayı engellediğinde, ‘Block‘ düğmesi soluk renkte görünür.

Kapatıp yeniden başlattıktan sonra uygulamayı sistem tepsisine küçültebilirsiniz. Windows’un kapanmasını önlemek için arka planda çalışır. Bu uygulama, sistemi kapatmaya çalıştığınız da bile engelleme yapar.

PC kapatma engelini kaldırma

Kapatma işlemini kaldırmak için ShutdownBlocker’ı açın. ‘Allow‘ düğmesini tıklayın ve kapatma engellemesini kaldırın. ‘Allow’ düğmesi soluk renkle gösterilir. Kapatmayı tekrar engellemek için ‘Block’ düğmesini tıklamanız yeterlidir.

ShutdownBlocker üzerinde Hide-Gizle düğmesine tıkladığınızda sistem tepsisinde bir simge ekler. Uygulamanın sistem tepsisindeki simgesine sağ tıkladığınızda, bilgisayarı kapatma, yeniden başlatma ve uyku moduna alma, ya da kapatma engellemesini tekrar çalıştırma gibi seçenekler sunar.

ShutdownBlocker, bir kullanıcı tarafından yapılan girişimleri de içeren çoğu kapatma ve yeniden başlatma girişimini engeller. Eğer bir indirme işlemi devam ediyorsa ve Windows güncelleştirmesinin sisteminizi yeniden başlatmasını önlemek istiyorsanız, bu uygulama harika bir yardımcı olacaktır. ShutdownBlocker’ı sisteminize açtığınızda çalışacak ve kapatacak şekilde ayarlayabilirsiniz. ShutdownBlocker’ı başlattığınızda çalıştırmak için, uygulama penceresinin sol alt köşesindeki ‘Settings / About’ düğmesini tıklayın.

Windows ilk açılışta programın çalışmasını istiyorsanız “Start With Windows (With blocking enabled)” seçeneğini seçin. Uygulamanın sistem tepsisi simgesini gizlemeyi ve Başlat Menüsüne eklemeyi de seçebilirsiniz.

ShutdownBlocker çoğu kapatma girişimini engeller, ancak hepsini engelleyemez. Geliştiricinin kendi söylediğine göre, Windows’un kapatılması veya bu uygulamanın engellenmesine rağmen yeniden başlatılabilecek bazı işlemler var. Ancak bu işlemler ortalama bir kullanıcı için nadirdir. Yapmaya çalıştığınız tek şey Windows’u engellemek ve uygulamaların sisteminizi kapatmasını engellemek ise ShutdownBlocker bu oyunu oynayacaktır.

Shutdownblocker indir

Ne & Nasıl PCsen Ücretsiz Windows 10 Windows 7 Windows 8

23 Mart 2017 at 17:58

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*