Windows 10’da Masaüstleri Arasında Duvar Kağıdını Senkronize Edin

Sponsorlu Bağlantılar

Duvar kağıtlarını değiştirme yeteneği çok önceden Windows’un bir parçası olmuştur. Dosya Gezgininde bir resmi sağ tıklarsanız, Windows 10 masaüstü duvar kağıdı değiştirmek için özel bir Ayarlar sekmesi vardır, bağlam-sağ tıklama menüsünde duvar kağıdı olarak ayarlamak için bir seçenek vardır. Bu seçenek, Windows 7, hatta Windows Vista’da bile vardı. Windows 10’da farklı değildir ve bir iyileşme ile birlikte gelir; duvar kağıdı senkronizasyonu. Birden fazla Windows 10 PC’ye sahipseniz, masaüstü genelinde duvar kağıdını senkronize edebilirsiniz.

Bu sadece Windows 10’da çalışır. Yerel bir hesap kullanan Windows kullanıcıları için çalışmaz. Duvar kağıdınızı masaüstleri arasında eşitlemek için Microsoft hesabınızı Windows kullanıcı hesabınıza bağlamanız gerekir. Microsoft hesabınızı tüm masaüstlerinde ve yalnızca bir kullanıcı hesabınıza bağlamalısınız.

Ayarlar uygulamasını açın ve Hesaplar grubuna gidin.

Ayarlarınızı eşitleyin‘ sekmesine gidin.

Ve ‘Ayarlarınızı eşitleyin’ altında ‘Eşitleme ayarları‘ ve ‘Tema‘ anahtarlarını açın. ‘Diğer eşitleme ayarları’ altındaki tüm diğer ayarları kapatabilirsiniz. Duvar kağıdında olursa olsun hiçbir etkisi yoktur.

Duvar kağıdınızı senkronize etmek istediğiniz tüm sistemlerde bu adımı tekrarlayın. Örneğin, evinizde ve işyerinizde aynı duvar kağıdını istiyorsanız, her ikisinde de bu seçeneği etkinleştirin. Söylemeye gerek yok, her iki sistemde de aynı Microsoft hesabını kullanmanız gerekir.

Bir duvar kağıdını değiştirdiğiniz zaman değişiklik tüm masaüstlerine yansıyacaktır. Masaüstlerini senkronize etmek için internete bağlı olmanız gerekir. Farklı bir sistemde oturum açtığınızda temayı ve duvar kağıdını senkronize etmesi birkaç dakika sürebilir. Çok uzun sürecekse, Ayarlar uygulamasından tema senkronizasyonunu devre dışı bırakın ve etkinleştirin.

Ne & Nasıl Windows 10

23 Mart 2017 at 17:31

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*