Windows 10 veya Mac Bilgisayara Yüz Tanıma Girişi Ekleme

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10‘un yeni sürümlerinde, Microsoft dahili bir yüz tanıma oturum açma özelliği ekledi ancak bu özellikle ilgili sorun, yalnızca dizüstü bilgisayarınızdaki web kamerası Windows Merhaba ile uyumluysa çalışır. Durum böyle değilse, Windows ayarlarında “Windows Merhaba bu cihazda kullanılamıyor” mesajını görürsünüz. Bir geçici çözüm, ya Windows Merhaba uyumlu bir bilgisayar satın almak ya da sadece KeyLemon gibi bir üçüncü taraf yüz tanıma yazılımı kullanmaktır.

KeyLemon, web kameralarının tüm farklı türleri ile çalışan Windows ve Mac için yüz tanıma yazılımıdır. KeyLemon’u kullanarak Windows veya Mac bilgisayara giriş yapabilir ve parolanızı yazmak yerine bilgisayarınızın önüne oturarak bilgisayarın kilidini açabilirsiniz. KeyLemon size şifre temelli girişe geri dönme seçeneği sunar, ancak bu seçeneği KeyLemon ayarlarından kaldırabilirsiniz.

KeyLemon ile yüz tanıma sistemi

KeyLemon programını yükledikten sonra, şu anda oturum açmış olan kullanıcı için bir yüz tanıma kullanıcı profili oluşturmanız istenecektir. Temel olarak web kamerasına bakmanız gerekiyor, KeyLemon resminizi çekecek ve ardından devam etmek için Create my profile (Profilimi oluştur) düğmesini tıklayabilirsiniz. Bundan sonra, şu anda oturum açmış olan kullanıcının parolasını girebilirsiniz ve işlem tamamlanmıştır. Daha sonra, yüz tanıma verisini, tercihi farklı bir ortama “adapte” ederek değiştirebilirsiniz.

Ayarlarda, orta ve yüksek güvenlik seviyesini değiştirebilirsiniz. Yüksek ayarda yalnızca yüz tanıma girişine izin verilir. Orta ayarda, şifre tabanlı giriş moduna geçebilirsiniz. Göz kırpma (gözlerinizi kırpmanızı isteyecektir) ve kafa hareketine (başınızı sola ve sağa çevirmenizi ister) gibi anti-spoofing (kimlik sahtekarlığı) yöntemlerini etkinleştirebilirsiniz. Bu anti-spoofing, resminizi kullanarak bilgisayarınıza girmeye çalışan insanlardan sizi koruyabilir.

KeyLemon yüz tanıma kullanıcı profilini oluşturduktan sonra, yüz tanıma özelliğini kullanarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için Windows PC’nizi kilitlemek için Ctrl + Alt + Del tuşlarına basın ve ardından Kilitle’yi seçin. Herhangi bir tuşa basarsanız, yüz tanıma açılır ve kısa zamanda oturum açmış olursunuz.

Sonuç olarak

KeyLemon, her PC ve Mac’e yüz tanımayı getirebilir. Kurulumu çok kolaydır ve resimlerinizi kullanarak bilgisayarınıza girmeye çalışan insanlara karşı koruma sağlar. KeyLemon, 7 günlük bir deneme sürümü ile gelir ve daha fazla kullanmak için bir lisans anahtarı satın almanız gerekir.

KeyLemon uygulamasını Windows 10 veya Mac bilgisayara indirmek için KeyLemon download sayfasına gidin.

Mac OS X Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen Özel Windows 10

21 Ekim 2017 at 11:36

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*