Windows 8.1 Güncelleme; Windows 8’den Windows 8.1’e Güncelleştirme, Yükseltme

Sponsorlu Bağlantılar

Yazılım devi Microsoft resmi olarak yüklenebilir Windows 8.1 son sürümü yayınladı. Windows 8 sürümü olan kullanıcılar (Surface RT veya Surface Pro kullanıcıları da dahil olmak üzere) ücretsiz bir güncelleme olarak kullanılabilir.

Windows 8.1 güncelleme nasıl yapılır diye soruyorsanız çok kolay bir şekilde sizlere göstereceğiz. Ama bundan önce bazı kısa bilgiler vermek istedik.

Windows 8’den Windows 8.1’e Güncelleştirme

Windows 8, Windows 8 Pro veya Windows RT’den yükseltiyorsanız güncelleme işleminin çok da değişmediğini göreceksiniz. Ücretsiz ve hızlı. Güncelleştirme yüklenirken bile, başka bir çalışmaya devam edebilirsiniz. Yeni özelliklerine kısaca değinecek olursak;

  • Her yerde tek bir arama – İnternet, Surface veya SkyDrive-ve hediyelerle sonuçlar görünür.
  • Yeni kişiselleştirme seçenekleri mükemmel,
  • Okuma Listesi ve güncelleştirilmiş fotoğraf uygulaması gibi yeni uygulamalar.
  • Entegre SkyDrive erişimi,

Önemli! Ayrıca, yükseltme işlemleri bittikten sonra Metro tarzı uygulamaları ve masaüstü uygulamaları yeniden yüklemeniz gerekebileceğini unutmayın.

Hadi Windows 8.1 güncelleme yapmaya başlayalım;

Windows 8.1 Güncelleme

Başlangıç ekranına gidin ve Mağaza üzerine tıklayın. Zaten direk karşınızda Windows 8.1’e ücretsiz güncelleştirin ekranını göreceksiniz. (Aşağıdaki resimde oluğu gibi)

windows 8.1 guncelleme

Sonra, aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak. İndir düğmesine tıklayarak indirme işlemini başlatın.

windows 8.1 guncelleme nasil yapilir

Sonra indirme işleminin başladığını göreceksiniz. Güncelleştirmeleri yüklemek için yeterli alan olup olmadığını kontrol edecektir.

windows 8.1 indir

Güncelleştirme yüklemesi arka planda kurulacaktır. Artık indirmenin tamamlanmasını bekleyin. Yükleyici yeterli disk alanınız olduğundan, uygulama ve cihazlarınızın Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 ile çalıştığından ve gereken tüm güncelleştirmelere sahip olduğunuzdan emin olmak için kontrol eder.

Bazı durumlarda, yükleyici güncelleştirmeyi yüklemeye devam edebilmek için ilgilenmeniz gereken bir şey bulabilir. Bulursa, yapmanız gerekenleri bildiren bir mesaj görürsünüz.

Güncelleştirme indirildikten ve yüklemenin ilk aşaması tamamlandıktan sonra (sisteminize ve bağlantı hızınıza bağlı olarak 15 dakika ila birkaç saat arasında sürebilir), bilgisayarınızın yeniden başlatılması gerektiğini bildiren bir mesaj görürsünüz. Çalışmalarınızı tamamlayıp kaydetmeniz ve uygulamalarınızı kapatmanız için size 15 dakika süre verir ve sonra sizin yerinize bilgisayarınızı yeniden başlatır. Ya da kendiniz yeniden başlatabilirsiniz.

Windows 8.1 güncelleştirme de hala sıkıntı yaşıyorsanız Microsoft güncelleme sayfasından daha detaylı yardım alabilirsiniz.

Windows 8’den Windows 8.1’e Yükseltme

Windows 7 veya Windows 8 bilgisayar kullanıyorsanız, uyumluluk raporu almak için aşağıdaki yardımcıyı indirin. Sonra Windows 8.1 ürününü satın almak, indirmek ve yüklemek için isteğe bağlı adımları göreceksiniz.

Windows 8.1 Güncellemesi Yükleme

Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen PCsen Özel Windows 8

23 Ekim 2013 at 03:03

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*