Windows 8 de Wi-Fi Hotspot Oluşturma

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 de yerel olarak internet bağlantı paylaşımını etkinleştirme ve Wi-Fi hotspot oluşturma.

Nokia Lumia 920 Windows Phone 8 telefon alan arkadaşlar, boyutu 50MB daha büyük olan uygulamaları indirirken, bir Wi-Fi bağlantısına veya 3G bağlantısına ihtiyaç duyuyor.

Kısa bir süre önce sizlere Windows bir bilgisayarı veya Laptop’u WiFi olarak kullanma, WiFi hotspot oluşturma hakkında bilgi vermiştik. Bugün sizlere Windows 8 bilgisayarı WiFi olarak kullanmak, WiFi hotspot oluşturmayı anlatmaya çalışacağız.

Windows 8 de bu durum Windows 7 de olduğu gibi kolay olmayacak. Windows 8 dizüstü bilgisayarı Wi-Fi, kablosuz bağlantı noktası olarak kullanmak için CMD komutlarından netsh yardımcı aracı kullanmak gerekiyor. Bu konuda hakkında size yardımcı olması için aşağıda adım adım ilerlemeler paylaşılmıştır.

Windows 8 de İnternet Bağlantı Paylaşımını Etkinleştirme

Başlamak için, yönetici olarak komut istemini açmak gerekir. WinX menüsünü açın ve Komut İstemi (Yönetici) seçin.

winx-cmd

CMD penceresi açılacaktır.Aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=DellNet key=asdfg12345

DellNet adı ve asdfg12345 şifresi kendi seçimim. Şifre en az 8 karakter uzunluğunda olmalı. Sizde kendi adınızı verebilir ve kendi şifrenizi seçebilirsiniz.

Daha sonra da CMD penceresinde aşağıdakileri yazın ve Enter tuşuna basın:

netsh wlan start hostednetwork

internet etkinlestirme

Kablosuz Hosted Network başlamıştır artık.

Kablosuz Hosted Network, Wireless LAN Service ile yüklü Windows 7, Windows Server 2008 R2 üzerinde desteklenen bir WLAN özelliktir. Bu özellik, başlıca iki işlevi uygular:

  • Birden fazla sanal kablosuz adaptör içine bir fiziksel kablosuz adaptörü sanallaştırma olarak bazen de sanal WiFi olarak.
  • Kullanılabilir bir yazılım tabanlı kablosuz erişim noktası (AP) olarak, bazen de belirli bir sanal kablosuz adaptör kullanan bir SoftAP olarak anılacaktır.

Windows 8 de bir WiFi hotspot oluşturma

Windows 7 Denetim Masası\ Ağ ve Paylaşım Merkezi açtığımızda sağ üst tarafta Kablosuz Ağları Yönet seçeneği sunuyor. Ama Windows 8 de yok.

Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir seçeneğini tıklayın. Tüm Ağ Bağlantılarını göreceksiniz.

Burada yeni oluşturulan DellNet (Yerel Alan Bağlantısı 12) görebilirsiniz. Şu anda internet’e bağlanmak ve Özellikler’i seçmek için kullandığınız bağlantıya sağ tıklayın.

Ağ Özellikleri kutusundaki Paylaşım sekmesini tıklayın ve diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarların internet bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver seçeneğini seçin. Ev ağı bağlantısı altında, açılır menüden, oluşturduğumuz yerel ağ bağlantısını seçelim ve Tamam butonuna tıklayın.

wp8-wifi

İnternet paylaşımını etkinleştirme ve Windows 8 dizüstü bir bilgisayarda Wi-Fi hotspot oluşturmayı gördünüz.

Ne & Nasıl PC Dersleri Windows 8

17 Ocak 2013 at 22:14

3 Yorum

  1. Hocam Şimdi ben hepsini yaptım ancak kendi ağımı paylaşamıyorum ne yapmam gerekiyor bir yardım ederseniz çok sevinirm 🙂

  2. Muhammed says:

    Hay Allah razı olsun. Sonunda oldu

  3. yaptım ama olmadı gözkmüyor ag filan yok bence en doğal hali hocam connectify indirip 30 dk internette girmek ben böyle giriyorum

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*