Windows 8 Güncelleme Bildirimleri Nerede?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 bilgisayarlarda güncelleme bildirimleri, görev çubuğunda yer alırdı ve her hangi bir güncelleme olduğu zaman görev çubuğunda bir bildirim gözükürdü. Ama Windows 8 işletim sisteminde güncelleme bildirimlerini eksik bulabilirsiniz. Tabi ki Windows 8 Update (güncelleme) bildirimleri mevcut ama Windows 7 de alıştığımız gibi değil. Peki Windows 8 de güncelleme, Windows Update nerede?

Windows 8 Update (güncelleme) bildirim simgesi eksikliği;

Windows Update; “Güncelleştirmeleri karşıdan yükle, ancak kurma konusundaki kararı benim seçmeme izin ver” veya “Güncelleştirmeleri denetle, ancak bunları yüklemek ve kurmak isteyip benim seçmeme izin ver” şeklinde ayarlamaları yapmak isteyen ve Windows 8 de güncelleme bildirimlerinin, bildirim alanında gözükmesini sağlayan bir simgesini olma isteği sona erebilir.

Windows 8 de Windows Update bildirimleri yalnızca oturum açma ekranı değil masaüstünde görüntülenir. Artık oturum açma ekranının sağ alt köşesinde küçük bir çizgi göreceksiniz.

Önceki masaüstü bildirim simgesini kaldırma ve bu oturum açma bildirim özelliğini tanıtmanın nedenini, Microsoft, kullanıcıların geri bildirimine göre yapıldığını açıkladı.

Windows 7 kurulumu yapanların;

  • % 89,30 Güncelleştirmeleri otomatik yükle,
  • % 2.38 Yüklemeden önce bana bildir,
  • % 3.44 İndirmeden önce bana bildir,
  • %4.88 Güncellemeleri asla kontrol etme olarak Windows 7 kurulumunu yaptıklarından dolayı güncelleme simgesinin olmadığını açıkladı.

Yani Windows 7 kurulumu yapanların yaklaşık % 90’ı her hangi bir bildirim göstermeden, otomatik güncelleme olarak Windows kurulumu yapıyor.

Benim için güncelleme bildirimleri önemliydi. Bir daha göremeyecek olmak, benim açımdan iyi olmadı. Tabi bu durumdan memnun olanlarda vardır elbet.

Windows (8) Update Notifier

Microsoft madem Windows 8 de güncelleme bildirim simgesini kaldırdı, bende bu durum için bu ücretsiz programı keşfettim.

Windows (8) Update Notifier, Windows 8 de güncelleme bildirimlerini bir pop-up şeklinde bilgilendiren ve pop-up mesaja tıklayarak doğrudan Windows Update iletişim kutusunu açmayı sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. Uygulama yalnızca bildirim alanında bir simge olarak görünür, bu yüzden işinize engel olmaz.

windows-8-update-notifier

Windows (8) Update Notifier taşınabilir bir araçtır, bu yüzden herhangi bir kurulum gerektirmez. Düzenli olarak mevcut güncelleştirmeleri denetler ve herhangi bir kullanılabilir güncelleme olup olmadığını size bildirir.

İsterseniz siz de kolayca güncellemeleri manuel olarak kontrol edebilir ve sağ tıklama menüsünden Windows Updates paneline erişebilirsiniz.

Kullanmaya karar verirseniz, muhtemelen Windows 8 ile başlamak isteyeceksiniz. Bunu yapmak için, Başlangıç ​​klasörüne, WindowsUpdateNotifier.exe dosyasının bir kısayolunu ekleyin.

Geçerli kullanıcı için başlangıç ​​klasörünün yolu şudur:

C:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\Window s\Start Menu\Programs\Startup

Ve tüm kullanıcılar içindir:

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

Ne & Nasıl Ücretsiz Windows 8

10 Ocak 2013 at 15:15

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*