Windows 8 İçin Resmi Skype Uygulaması İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft için önemli bir yıl. Office üretkenlik paketinin yeni bir sürümünü duyurdu, Windows 8 için hazır olduğunu ve yazılım devi nihayet tablet pazarı için atladı. 2011 yılında Microsoft tarafından Skype uygulamasının satın alınmasından sonra, önemli olanaklarından başka biri haline gelmiştir.

Çapraz platform VoIP yazılımı tüm büyük Windows, OSX, Linux masaüstü ve iOS, Android ve Windows Phone gibi mobil işletim sistemleri için kullanılabilir. Uzunca bir süre Skype’ın Modern UI (Windows Store) sürümü yoktu, ama artık değil.

Modern UI stilli Skype uygulaması sadece Windows 8 için piyasaya sürülmüştür. Zengin özelliklere sahip uygulama ikinci pencereli ve tam iki ekran modunu destekler, ses ve video aramaları yapmanıza olanak sağlar.

Skype Windows-Store

Skype uygulamasını Windows Store’dan indirebilirsiniz. Windows içinde oturum açtıktan sonra, Başlangıç ekranından Windows Store’u açın. Arama çubuğunu açmak için Win + Q kısayolunu kullanın ve Skype yazarak uygulamayı arayın. Sonuçları filtrelemek için girin, kendi Windows Mağaza sayfasını açmak için ana sayfadan Skype uygulamasını seçin. Install – Yükle butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatın.

Skype uygulaması Türkçe dil desteği sunduğu için kurulumu ve kullanımı basit olacaktır. Yine de yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Uygulamayı başlatın, Skype hesabınızda oturum açın veya yeni bir tane oluşturmak için kaydolun. Giriş yapmak için, bir Skype hesabım var seçeneğine tıklayın. Aynı şekilde, yeni bir hesap oluşturmak için, Skype da yeniyim seçeneğine tıklayın.

Skype arayüzü minimalist ve sadelik sunar. Ana ekranı, yeni mesajlaşma alanı, sık kullanılan ve insanlar (rehber) üzerinde bir kuşbakışı görünüm verir.

Seçilen kişinin sohbet bölümünde anlık iletileri gönderebilir veya doğrudan sağ tarafta ki Çevirici düğmesine basarak arama yapmanıza olanak sağlar. Zaten bilgisayarınıza bağlı bir web kamerası olması gerekiyor, görüntülü arama yapmak isterseniz. (+) düğmesini tıklamak çevirici yanındaki bir grup oturumu için birden çok kişi eklemenizi sağlar. İnternet hızına bağlı olarak olsa ses kalitesi oldukça üst düzeydedir.

Genel olarak, Modern UI Skype uygulaması hızlı, kullanımı kolay ve modern arayüze sahip görünüyor. Çalışmalar Windows 8 64-bit üzerinde yürütülmüştür. Windows Store de Skype uygulamasına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Skype İndir (Windows Store)

Ücretsiz Windows 8

10 Ocak 2013 at 16:35

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*