Windows 8 Masaüstü Ekranına Bilgisayar Simgesini Ekleme

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar veya Bilgisayarım simgesi, Windows Gezgini veya Windows Dosya Gezgini, sabit disk sürücüleri, çıkarılabilir depolama aygıtları ve ayrıca her disk sürücüsü boş alan açmak için kullanılır.

Windows 8 masaüstü ekranında Bilgisayar, Bilgisayarım simgesi mevcut değil. Windows 8 Başlangıç ekranında ise mevcut. Çoğu kullanıcı Windows + D kısayol yardımı ile Windows Explorer (veya Windows 8 Dosya Gezgini) başlatmayı tercih etsede, Windows kullanıcılarının büyük çoğunluğu masaüstünde Bilgisayarım simgesine çift tıklayarak Dosya Gezgini veya Windows Explorer’ı başlatmak ister. Ya da her hangi bir nedenden dolayı Bilgisayarım simgesini Windows 8 masaüstünde görmek istiyor.

Windows 7 ve Windows 8 de varsayılan olarak masaüstünde Bilgisayarım simgesi görünmüyor ama kolayca masaüstüne Bilgisayarım simgesini ekleyebilirsiniz.

Windows 8 Masaüstüne Bilgisar Simgesini Ekleme

1. Adım : Masaüstü ekranında sağ tıklayın ve Kişiselleştir seçeneğine tıklayın.

windows 8 bilgisayarim simgesi

2. Adım : Sol üst tarafta Masaüstü simgelerini değiştirin seçeneğine tıklayın. Bilgisayar seçeneğin ve diğer istediğiniz seçenekleri seçerek Tamam butonuna tıklayın. Yapacaklarınız bu kadar.

windows 8 masaustu simgeleri

Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen Windows 8

15 Nisan 2013 at 17:08

4 Yorum

  1. Çok sağolasın valla Allah razı olsun

  2. çok tşekkürler sağolasın kardeşim

  3. Görkem says:

    Teşekkürler

  4. Abdurrahman says:

    Hay Allah razı olsun ya öyle uğraşıyordum

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*