Windows 8 Metro Uygulamaları Güncelleme Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 kullanıcıları her zaman Microsoft hesabı yardımıyla sadece Windows Store’dan yeni uygulamalar yükleyebilir. Windows Mağazasında bir çok ücretsiz ve ücretli uygulamalar mevcuttur. Zaman ilerledikçe Mağaza uygulama sayısı da her geçen gün hızlı bir şekilde artıyor.

Windows 8 Mağaza uygulaması yükleme konusunda pek sıkıntı yaşanacağını düşünmüyoruz ama uygulama güncelleme konusunda sıkıntı yaşanacağını düşünüyoruz.

Bu nedenle Metro tarzı uygulamaları güncelleme konusunda sizlere yardımcı olacak bir klavuz sunmak istedik. Kolay bir şekilde sizde uygulayabilirsiniz.

Windows 8 de uygulamaları güncelleme;

Bir uygulama için kullanılabilir bir güncelleme olduğunda Windows Phone da olduğu gibi, Windows 8 Mağaza uygulaması karosu üzerine fareyi getirdiğiniz zaman artık bilgisayarınız da güncellemeyi bekleyen kaç uygulama olduğunu göreceksiniz. Örneğin aşağıdaki gibi;

windows 8 magaza

Uygulamaları güncelleştirmek için, Mağaza uygulaması üzerine tıklayın. Windows Mağaza açılacaktır. Sağ üst köşesinde, “Güncelleştirmeler (sayı)” göreceksiniz. Güncellemeler üzerine tıklayarak uygulama güncelleştirme listesini getirecektir. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi Seyahat, Fotoğraflar, Kamera, Video vs güncellenmesi gereken sürümler mevcut.

windows 8 uygulama guncelleme

Varsayılan olarak, tüm uygulamaların güncelleştirme yüklemeleri seçilidir. Güncellemesini istemediğiniz uygulamaların seçili işaretlerini kaldırabilirsiniz. Aşağıdaki Temizle seçeneğine tıklayarak tüm işaretlemeleri kaldırabilirsiniz.

Sonra yüklemek istediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz. Seçtikten sonra Yükle seçeneği çıkacaktır. Uygulamayı güncellemek için Yükle düğmesine tıklayın. Evet yapacaklarınız bu kadar.

Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen Windows 8

14 Nisan 2013 at 13:52

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*