Windows 8 Oturum Açma Ekranı Arka Plan Rengi Değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 en çok temel unsurlarından biri Windows Kayıt Defterinin kişinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir olması. Eğer Windows 8 oturum açma ekranı arka plan rengini değiştirmek istiyorsanız bu yazımız sizlere yardımcı olacaktır.

Windows 8 oturum açma ekranı arka plan rengini değiştirme oldukça basittir. Windows 8 oturum açma ekranı arka plan rengini değiştirmek için aşağıda belirtilen talimatları izleyin.

Windows 8 oturum açma ekranı rengini değiştirme

Öncelikle, Çalıştır iletişim kutusunu açın. Çalıştır’ı açmak için Win+R tuşlarına basın, ” regedit “ yazıp Enter’a basın. Kullanıcı hesabı denetimi tarafından istenirse, Evet seçeneğini tıklayın.

Ardından, kayıt defteri düzenleyicisi penceresinde aşağıdaki anahtara gidin:

” HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Accent ”

Sol bölmede bir Accent anahtarı görmüyorsanız, o Explorer‘ı sağ tıklayın, Yeni > Anahtar tıklayın, Accent yazın ve Enter‘a tıklayın ve Enter tuşuna basın. Sonra, pencerenin sağ bölmesinde, boş bir alana sağ tıklayın ve yeni bir DWORD 32-bit değeri oluşturun ve DefaultColorSet olarak adlandırın.

windows 8 renk degistirme

2 ila 24 (Ondalık) arasındaki bir değeri ayarlayın. Bunu yapmak için, ondalık seçeneğini ve tablolarda renk için 0 ile 24 arasında bir sayı giriniz. İşiniz bittiğinde çıkış yapın.

windows 8 renk degistirme 1

Ne & Nasıl PC Dersleri Windows 8

09 Ocak 2013 at 17:05

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*