Windows Bilgisayarınız İçin En İyi 5 Hard Disk (HDD)

Sponsorlu Bağlantılar

Bulut depolama ve Solid State Disk (SSD) talebindeki artışa rağmen, HDD veya Hard Disk-Sabit Disk Sürücü modası oldukça fazla. Böyle olmasının nedenlerinden biri de güvenilirlik ve uygun fiyat olmasıdır. Daha fazla veri depolamak için birden fazla sabit disk de kullanabilirsiniz.

windows-bilgisayariniz-icin-en-iyi-5-hard-disk

En İyi Dahili Hard Disk – Sabit Disk Sürücüleri

PC’nizin depolama alanını genişletmek ya da bir makine oluşturmak için dahili bir sabit diski bulmak oldukça yorucu ve zorlu bir süreçtir. Çünkü piyasada mevcut seçenekler çoktur. Bizde sizi bu sıkıntıdan kurtarmak için 2016-2017 yılı için en iyi hard disk sürücüleri listelemek istedik. Elbette herkesin kullandığı ve memnun kaldığı sabit disk sürücüleri vardır. Eğer sorunsuz bir deneyim yaşadıysanız ve listemizi beğenmediyseniz bizimle paylaşabilirsiniz.

1. WD Blue 1TB SATA

windows-bilgisayariniz-icin-en-iyi-5-hard-disk-hdd-2016

Ekonomik ve temel ihtiyaç için HDD arıyorsanız, WD Blue 1TB iyi bir seçim olabilir. Eğer iş amaçlı bilgisayar toplamak için arıyorsanız, az güç emmek için tasarlanmış olan bu sabit disk iyi bir seçenek olabilir. Akıllı güç tüketimi özelliği sayesinde optimum düzeyde sürücünün sağlığını tutar. Şu anda yaklaşık 50 $ perakende fiyatı vardır ve bulabileceğiniz en ucuz 1TB sürücüdür. Yaklaşık fiyatı 200 TL civarındadır.

2. Seagate Surveillance 2TB

windows-bilgisayariniz-icin-en-iyi-5-hard-disk-hdd-2016-1

Eğer NAS hub veya sunucu üzerinde depolama alanını genişletmek için harddisk arıyorsanız, Seagate Surveillance dikkate değer büyük ve maliyetli bir seçenektir. Kurumsal sistemler üzerinde çalışmak üzere tasarlanmış, 8’den fazla sürücü ve sürücü başına 64 kamera ve 8TB’a kadar destekleyen sistemler ile uyumludur. Performans yerine, bu NAS özgü sürücüler güvenilirlik ve ortam açısından çoklu miktarlarda satın alınmaktadır. Yaklaşık fiyatı 350 TL civarındadır.

3. HGST Travelstar 7K1000

windows-bilgisayariniz-icin-en-iyi-5-hard-disk-hdd-2016-2

Eğer laptop için bir HDD arıyorsanız, HGST Travelstar 7K1000 mükemmel bir seçenektir. SSD disklere göre hızlı olmasa da ucuz bir 1TB depolama diski arıyorsanız bunu düşünmeniz gerekir. 8MB önbelleğe ve birlikte çalışan ikili 500GB disk ile daha iyi bir transfer hızı sağlar. Bu HDD’nin en kötü yanı ise dizüstü bilgisayarlar ile genellikle uyumlu olmayan 9.5mm genişliğe sahip olmasıdır. Yaklaşık fiyatı 170 TL civarındadır.

4. Seagate ST4000DX001

windows-bilgisayariniz-icin-en-iyi-5-hard-disk-hdd-2016-3

Masaüstü bilgisayarda oyun oynamak için iyi bir sabit disk için arıyorsanız, Seagate ST4000DX001 özel gereksinimlere ve uygun özelliklere sahiptir. Bir HDD fiyata SSD performansı ve hızı sunar. 1TB, 2TB ve 4TB depolama seçenekleri geliyor ve aynı zamanda hızlı bir 7200rpm dönme hızı vardır. Seagate uzun ömür için 5 yıl garanti sunuyor. Bunun üzerine Seagate, sürücüsünün diğer 7200 RPM HDD disklere göre beş kat daha hızlı yaptığını ve neredeyse üçte bir oranında genel tepki geliştirdiğini iddia ediyor. 4TB disklerin yaklaşık fiyatı 600-700 TL arasıdır.

5. Samsung Spinpoint M9T

windows-bilgisayariniz-icin-en-iyi-5-hard-disk-hdd-2016-4

Eğer bir dizüstünde oyun oynamak için harddisk arıyorsanız, Samsung Spinpoint M9T HDD’ler sizin için iyi bir seçim olabilir. 32 MB önbellek, üç plaka, 5400rpm dönme hızı vardır ama yoğunluk olduğunda 7200RPM sürücü ile aynı hıza sahip olabilir. 2TB diskin yaklaşık fiyatı 105 $‘dır.

Donanım PCsen

01 Ekim 2016 at 19:18

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*