Windows İpucu: Disk Temizleme Sistem Dosyalarını hızlı yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki ip ucunda, Windows’ta Disk Temizlemenin “sistem dosyaları temizleme” seçeneğinin yüklenmesinin hızlandırılması hakkında bilgi verilmektedir.

Disk Temizleme, kullanıcıların işletim sisteminden geçici verileri kaldırmak için kullanabilecekleri Windows sistemlerinde yerleşik bir araçtır. CCleaner gibi üçüncü parti temizleme programları kadar özelliklere sahip değildir, ancak sistemden ihtiyaç duyulmayan gereksiz dosyaları disk içeriğinden kaldırabilir.

Disk temizleme işlemini bir Windows bilgisayarında çalıştırdığınızda, temizlenebilecek şeylerin bir kısmı listelenir. Programı Windows tuşuyla, Disk Temizleme yazarak ve seçeneği belirleyerek çalıştırabilirsiniz.

Temizleme için listelenen öğeleri ve sistem dosyalarını temizlemek için bir düğme bulabilirsiniz. Bu düğmeye tıklarsanız, tüm süreç, sistem dosyası konumlarını da içerecek şekilde silmeye başlar.

Microsoft, işlemi Windows 10 Creators Update güncellemesini geliştirdi. Bir sürücü seçme seçeneği işlemden kaldırıldı ve arayüzün yüklenmesi de geliştirildi.

Sistem dosyaları arayüzünü hemen yüklemek için faydalı bir seçenek sunmak istiyoruz. Bununla birlikte, Disk Temizleme’nin sistem dosyaları sürümünü hemen yüklemek için farklı bir yol sağlar.

Sistem dosyalarını temizlemeyi daha hızlı yüklemek için;

Tek yapmanız gereken seçeneği seçmeden önce Ctrl tuşunu ve Shift tuşunu basılı tutmaktır. Yani, Windows 10 bilgisayarda, Windows tuşuna basın, Disk Temizleme yazın, Shift tuşuna ve Ctrl tuşuna basılı tutun ve aramada çıkan Disk Temizleme sonucuna tıklayın.

Windows sizi sistem dosyalarını içeren tam Disk Temizleme arayüzüne hemen götürecektir. Bu hem Disk Temizleme’yi başlangıç menüsünden çalıştırdığınızda hem de bir sürücünün özellikler sayfasından çalıştırdığınızda çalışır.

Sürücünün özelliklerini açmak için herhangi bir sürücüye sağ tıklayın ve özellikleri seçin. Disk temizlemeyi çalıştırmak için bir seçenek listelenmiştir.

Düğmeye tıklarsanız, normal Disk Temizleme ara yüzü yüklenir. Sistem dosyalarını da temizlemek istiyorsanız, bunu yapmak için düğmeyi tıklamanız gerekir.

PC Dersleri Windows 10

23 Ekim 2017 at 11:39

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*