WinToUSB kullanarak USB’den Windows 10 nasıl çalıştırılır?

Sponsorlu Bağlantılar

WinToUSB‘yi kullanarak USB’den Windows 10 yüklemek, kurmak ve çalıştırmak isteyenler için yardımcı olacak rehber. Hemen hemen tüm büyük Linux dağıtımları (ör. Ubuntu, Linux Mint ve Elementary) doğrudan USB flash sürücülerden çalıştırmak için dahili işlevselliğe sahiptir. Kişiselleştirilmiş masaüstü ayarlarınızı, dosyalarınızı vs. yanınızda taşımanızı sağladığı için oldukça uygundur. Windows 10’da da böyle bir şey yapabilir misiniz acaba?

Evet yapabilirsiniz. WinToUSB adında ücretsiz bir Windows yardımcı programı, herhangi bir flash sürücüsüne Windows 10’un tam kopyasını yüklemenizi sağlar. Bu flash sürücü, daha sonra herhangi bir bilgisayarı (USB flash sürücüsünden önyüklemeyi desteklediği sürece) tamamen işlevsel bir Windows 10 işletim sistemine önyükleme yapmak için kullanılabilir.

WinToUSB, taşınabilir Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 oluşturmak için kullanabilirsiniz. Yani anlayacağınız USB’den Windows yüklemek isteyenler için yardımcı olacak bir uygulamadır.

Bunu yapmak için tek ihtiyacınız olan USB flash sürücü (tercihen 16B veya daha yüksek kapasiteli) ve Windows 10 kurulum diski (veya ISO dosyası). WinToUSB’yi kullanarak taşınabilir bir Windows 10 yüklemesi nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

USB’den Windows 10 yükleme veya kurma

1. Adım: İşleme başlamak için ilk önce WinToUSB Free indirin ve kurun. Türkçe dil desteği olduğu için kolay kullanım sunar. Programı çalıştırırken, Windows 10 ISO veya kurulum diskinin yerini belirtmeniz gerekir. Belirttikten sonra ileri düğmesine tıklayın.

2. Adım: Flash sürücüsünü bilgisayarın USB portuna taktıktan sonra, WinToUSB’de seçin ve biçimlendirin. Bu işlem tamamlandıktan sonra flash sürücüyü hem sistem hem de önyükleme bölümü olarak seçmeniz gerekir. Son olarak, gerekli Windows 10 dosyalarını flash sürücüye kopyalamaya başlamak için ileri düğmesine tıklayın.

3. Adım: Önyüklenebilir Windows 10 USB oluşturma işlemi birkaç dakika alabilir. İşlem sonunda bittiğinde, herhangi bir bilgisayarda Windows 10’un tam olarak çalışan bir kopyasını önyüklemek (ve çalıştırmak) için bu flash sürücüyü kullanabilirsiniz. Bu ne kadar kolay.

Burada bazı şeyleri not etmek önemlidir. Windows 10’u USB’den ilk kez flash sürücüsü için önyüklediğinizde, ilk kurulum yapmanız gerekir. Bu, kullanıcı hesaplarını ve parolaları ayarlama ve ağ ayarlarını yapılandırma gibi düzenli görevleri içerir. Fakat bundan sonra tüm bu ayarlar kendiliğinden USB flash sürücüye kaydedilecek ve flash sürücüden her başlatışınızda yapılandırılmasına gerek kalmayacak.

Ne & Nasıl PC Dersleri PCsen Ücretsiz Windows 10

28 Ekim 2017 at 14:14

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*