Yazıyı Sese Çevirmek ve Kaydetmek İçin Ücretsiz Programlar

Sponsorlu Bağlantılar

Şuan piyasada yazıyı insan sesine dönüştüren pek program yoktur. Bu programların çoğunluğunda Türkçe dil desteği yoktur. Türkçe seslendirme şuan mevcut değildir. Ancak eğer İngilizce dil beceriniz varsa bu programlar işinizi görecektir. Yazıyı sese çevirmek için yardımcı olan iki programı sizler için paylaşmak istedik. Balabolka ve RoboBlather yazıyı sese çevirmek için kullanabileceğiniz yardımcı programlardır. Balabolka program arayüzü Türkçe dil desteği içermektedir. Ama Türkçe olarak seslendirme şuan herhangi bir programda mevcut değildir.

yaziyi-sese-cevirme-programlari

Yazıyı Sese Çevirme ve Kaydetme Programları

Yazıyı sese çevirmek için şimdilik 2 programı paylaşıyoruz. Bunlardan hangisi daha iyidir derseniz, sadece bunlar değil ücretsiz programlar arasında en iyisi Balabolka derim.

RoboBlather

yaziyi-sese-cevirmek-ve-kaydetmek-icin-ucretsiz-programlar

RoboBlather programının kullanımı çok basittir. Ancak ses kaydetme desteği yoktur. Sadece programı başlatın ve okunmasını istediğiniz metinleri yazmaya başlayın. Yazdıklarınızın okunması için Speak düğmesine tıklayın. Konuşma hızını Speed, seslendireni değiştirmek için Voice düğmesine tıklayın. Heceleme yapması için Spell Out seçeneğini işaretleyin.

yaziyi-sese-cevirmek-ve-kaydetmek-icin-ucretsiz-programlar-1

RoboBlather program penceresini dilediğiniz şekilde boyutlandırabilirsiniz. Seslendireni değiştirmek mümkün olmadı, çünkü sadece bir seslendirici vardı. Bunun yanı sıra Render to file seçeneğini işaretlemeyin, çünkü program kapanıyor. Yazıyı sese çevirmek için tamamen ücretsiz ve basit bir program arıyorsanız RoboBlather yazılımını deneyebilirsiniz. Fazla beklenti içinde olmamanızı tavsiye ederiz.

RoboBlather programını buradan indirin. Yada direk indirmek için tıklayın. Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP sistemleri ile uyumludur. Programı kullanabilmeniz için Microsoft .NET Framework 3.0 yüklü olması gerekir.

Balabolka

Balabolka yazıyı insan sesine dönüştüren ve RoboBlather programına göre daha gelişmiş özellikler içermektedir. Ayrıca çevirilen sesleri kaydetme desteği vardır ve Türkçe arayüz sunar. Sadece İngilizce metinleri seslendirebildiğini unutmayın.

yaziyi-sese-cevirmek-ve-kaydetmek-icin-ucretsiz-programlar-2

Balabolka ile çevirilen sesleri WAV, MP3, MP4, OGG veya WMA biçimlerinde kaydedebilirsiniz. Programın en cazip yanı ise AZW, AZW3, CHM, DjVu, DOC, EPUB, FB2, HTML, LIT, MOBI, ODT, PRC, PDF ve RTF biçimlerindeki dosyalardan yazıları panoya kopyalayarak program tarafından içeriğin okunmasını sağlayabilirsiniz.

yaziyi-sese-cevirmek-ve-kaydetmek-icin-ucretsiz-programlar-3

Yazı tipi ve arka plan rengini değiştirebilir, sistem tepsisinden veya kısayol tuşları ile okuma kontrolü sağlar. Microsoft Speech API (SAPI) çeşitli sürümlerini kullanır. Ses parametresini değiştirmeye izin verir. Ayrıca bir çok düzenleme ve ayar seçeneği mevcuttur. Türkçe arayüz sayesinde kullanımı çok kolay hale getirmektedir.

Balabolka gerçekten çok çeşitli araçlar içermektedir. Seçili metinleri seslendirme, ses hızını değiştirme, ses perdesini düşürme ve yükseltme, ses seviyesini kısma ve açma, profiller oluşturma ve daha bir çok araçlar içermektedir. Konuşmayı sese çevirmek için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi program Balabolka diyebiliriz.

Balabolka programını buradan indirin. Yada direk indirmek için tıklayın. Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP sistemleri ile uyumludur. Şimdilik Türkçe konuşmacı mevcut değildir. Bu konuda bir gelişme olursa yazımıza ekleyeceğiz.

PCsen Ücretsiz

14 Ekim 2016 at 18:14

1 yorum

  1. eyvallah

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*