YouTube teması ve arka plan rengi nasıl değiştirilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Video akış hizmeti YouTube geçtiğimiz günlerde muazzam bir yenileme getirmiştir. Yenileme içerisinde, şirketin logosundaki değişimde var. YouTube’da değişen bir başka şey, kullanıcıların arka plan rengini değiştirmeye izin veriyor olmasıdır.

Varsayılan olarak YouTube arka plan rengi beyazdır, bu yenileme sayesinde artık arka planı siyah yapabilirsiniz. Ancak, bu özellik sadece masaüstünde kullanılabilir. Bu da demek oluyor ki, Android, iPhone veya diğer akıllı cihazlarda arka plan rengi hala beyaz olarak kullanılacak ve değişmeyecek. Ancak, gösteriyor ki bu özellik yakın zamanda akıllı cihazlarda da kullanılabilecek.

YouTube, sadece arka plan rengini siyah yapmaz, aynı zamanda beyaz rengi kenar çubuğundan kaldıran “Karanlık tema” olarak adlandırılan bir yenileme ile geliyor. Karanlık temanın harekete geçirilmesi, parlamayı kesiyor ve kullanıcının izlediği videoların gerçek renklerini alıyor.

YouTube temasını değiştirme;

1.Adım:

Tarayıcınızı açın ve hesabınızla YouTube’a giriş yapın. Üst kısımda YouTube’un yeni görünümüne göz atın bildirimini göreceksiniz. Daha fazla bilgi edinin seçeneğine tıklayın.

YouTube için yepyeni bir görünüm olduğunu belirtecek bir sayfa açılacak. ‘HEMEN GEÇ’ butonuna tıklayarak, yeni görünüme geçin. Eğer geçmezseniz, koyu tema özelliğini kullanamazsınız.

2.Adım:

Yeni görünüm gerçekten çok hoşumuza gitti. Neyse, sağ üst kısımdaki resminizi tıklayın. ‘Karanlık Tema: Kapalı‘ seçeneğini bulun ve tıklayın.

3.Adım:

Koyu tema hakkında bilgi verir ve etkinleştirmek için bir kaydırma butonu vardır. Kaydırma butonuna etkin hale getirerek artık YouTube’u siyah tema ile kullanabilirsiniz.

Bu ayarın yalnızca belirli tarayıcı için geçerli olacağını ve bundan sonra açacağınız yeni bir pencere için etkinleştirildiğini unutmayın. Fakat bu, gizli moddaki herhangi bir pencere için geçerli olmayacaktır.

Bu özellik testi, bu yıl Mayıs ayında başlayacak. Bu, Google’ın YouTube için iyileştirilmiş bir düzen üzerinde çalıştığını ilan ettiği zamandı. Özellik daha sonra yalnızca geliştirici modunda görülebilir.

 

Yeniden tasarımın bir parçası olarak, YouTube’da logosuna yeni bir görünüm kazandırdı. Yeni YouTube logosu, siyah metin ve kırmızı oyun simgelerinden oluşuyor. Üstelik, logodaki kırmızı renk mevcut kırmızı renge kıyasla daha parlak. Tasarım değişiklikleri ve yeni özellikler, YouTube uygulamasının hem iOS hem de Android sürümlerinde mevcuttur. Uygulamanın solunda yeni YouTube logosu bulunan beyaz bir arka plan olacak. Gezinme sekmesi en alt seviyeye kaydırılır ve yeni tasarım ayrı bir Hesap ve Kitaplık sekmesi ile birlikte gelir. Kullanıcılar artık herhangi bir videoyu oynatmayı yavaşlatabilir veya hızlandırabilir. Özellik şimdiye kadar yalnızca masaüstü sürümünde mevcuttu. Ayarlar menüsü altında bulunacaktır.

İnternet Ne & Nasıl PCsen

22 Ekim 2017 at 10:37

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*