YouTube videoları iki kez dokunarak ‘ileri ve geri sarma’ yöntemi

Sponsorlu Bağlantılar

YouTube‘un video izlemek için web sitesi / uygulaması haline geldiği bir sır değildir. Bu nedenle, Google‘ın video aktarım hizmeti olan YouTube’un geçtiğimiz günlerde siteyi ziyaret eden ve ayda bir oturum açan kullanıcıların sayısının 1,5 milyar olması şaşırtıcı olmadı. Şirket ayrıca, yalnızca mobil cihazlarda 180 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştığını iddia etti. Bütün bu rakamlar, web sitesinin kullanıcı tabanının genişliğini açıkça belirtmektedir.

İnsanlar günlük videolar izlemek için YouTube sitesine erişiyor. Popüler bir hizmet olmasına rağmen, kullanıcılar YouTube deneyimini nasıl en üst düzeye çıkaracaklarını bilmiyor olabilirler. YouTube kullanırken kullanışlı olabilecek bazı hileler var. Bu hileler oldukça basit ancak kullanıcıların videoları izlemesini kolaylaştırıyor ve ilgilenilen her konu bir dokunmatik ekrana veya bir tıklamaya bağlıdır.

Kullanıcıların hızlı ileri veya geriye doğru gitmesine kolayca izin veren, kullanım açısından çok faydalı bir özelliktir. Bunu yapmak için bu bir kaç adımı takip edin:

1.Adım: İlk belirgin adım, akıllı cihazınızda YouTube uygulamasını başlatmaktır. İzlemek istediğiniz herhangi bir videoyu veya Mohammad Esfahani’nin Ouje Aseman videosunu bulun ve çalın.

2.Adım: Video oynadıktan sonra, videonun oynatıldığı alanda sol tarafa doğru iki kez dokunduğunuzda hızlı geri sarmaya, sağ tarafına iki kez dokunduğunuzda hızlı ileri sarmaya olanak tanır. Her çift dokunduğunuzda, varsayılan olarak 10 saniye ileri veya geri atlama yapar. Bu süreyi değiştirmek için aşağıdakileri yapın.

YouTube profiline giderek, Ayarlar > Genel alanına giderek, “İki kez dokunmayla atlanacak süre” ayarına dokunarak 5 ile 60 saniye arasında bir seçim yapabilirsiniz. 5, 10, 15, 20, 30 ve 60 saniye seçenekleri vardır. Size en uygun olan süreyi seçin.

“Aramak için iki kez hafifçe dokunun” seçeneğine hafifçe vurun; varsayılan saniye olarak ayarlamak istediğiniz saniye sayısını 5-60 saniyelik aralıklarla seçmek için bir seçenek göreceksiniz. Size en uygun seçeneği seçin.

Bu özellik hem yatay hemde dikey modda video oynatmak için geçerlidir.

Mobil Ne & Nasıl Teknoloji Haberleri

21 Ekim 2017 at 16:28

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*