YouTube Videonun Ses Embed Kodu Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir YouTube videosunun gömülmesi oldukça kolaydır. Videonun alt kısmındaki paylaşma seçeneklerinden web sitenize eklemek için gereken HTML embed kodunu alabilirsiniz. Videonun altında yer alan Paylaş seçeneğine ve ardından Ekle seçeneğine tıklayın. Video embed kodu direkt kopyalamaya hazır haldedir. YouTube video sitesinin epeyce paylaşım seçenekleri vardır ama hepsi video paylaşımı içindir. YouTube’da yer alan bir çok içerik sadece ses içermektedir ve alakasız fotoğraflar ile slayt gösterisi şeklinde video niyetine sunulmuştur. Bu nedenle sadece YouTube üzerinden bu alakasız videoları değilde sadece düz sesi paylaşmak isteriz. Ne yazık ki, YouTube paylaşım için ses embed kodunu vermez, sadece video embed kodunu paylaşmaya izin verir. Sevdiğimiz müziklerin alakasız video görüntüleri yerine sadece ses embed kodunu eklemek isteriz. Bizde YouTube üzerinde yer alan bir videonun ses embed kodunu gömmek için basit bir yol sunmak istedik.

Lütfen dikkat: Yapacağınız bu işlem çalışacaktır ancak YouTube telif hakkı sorunları ortaya çıkabilir. Lütfen telif haklarını göz önünde bulundurarak paylaşma konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Bir YouTube videonun ses embedini oluşturma

Bir müzik çalar olarak Youtube embedi yapmak için yardımcı olmaya çalışacağız. Bir videonun ses embed kodunu oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Adım: Ses embed kodunu gömmek istediğiniz videoyu bulun. Video ID’sini not alın. ID ‘v =’ bölümünden sonra yer alır, videonun URL’sinde görünür ve aşağıdaki ekranda görebilirsiniz.

youtube-videonun-ses-embed-kodu-nasil-yapilir

2. Adım: Web sitenize aşağıdaki HTML kodu ekleyin ve bir önceki adımda kopyaladığınız video ID’sini VIDEO_ID ile değiştirin.

div data-video=”VIDEO_ID”
data-autoplay=”0″
data-loop=”1″
id=”youtube-audio”>
</div>
<script src=”https://www.youtube.com/iframe_api”></script>
<script src=”https://cdn.rawgit.com/labnol/files/master/yt.js”></script>

Bu neye benziyor olmalı.

youtube-videonun-ses-embed-kodu-nasil-yapilir-1

Ses otomatik olarak çalınmaz. Sesin çalmaya başlaması için için oynat butonuna tıklayın. Bunu bir kaç kod değiştirerek otomatik ve bir döngüde oynamak mümkün olabilir.

Otomatik oynatmak için “data-autoplay” değerini 1 yapın.

Kendi web sitesinizde bu kodu kullanmayı planlıyorsanız ve çok fazla trafik bekliyorsanız, kendi sunucusunda komut barındırmak en iyisidir.

youtube-videonun-ses-embed-kodu-nasil-yapilir-2

Video yükseliği, genişliği, piksel ayarı gibi bir çok düzenleme, YouTube çalma listeleri gömmek için kaynak kodu uzatma, varsayılan çalma hacmi değiştirme ya da hatta videonun bir kısmını embed olarak ekleme gibi daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linkten komut dosyasını alabilirsiniz.

Digital Inspiration aracılığıyla

Ne & Nasıl

18 Ekim 2016 at 17:04

1 yorum

  1. Kendi web sitesinizde bu kodu kullanmayı planlıyorsanız ve çok fazla trafik bekliyorsanız, kendi sunucusunda komut barındırmak en iyisi teşekkür ederim ama bu kısmı anlayamadım kendimiz video ekleyince yer kaplıyo cok birde videolar sonunda önerilen videolar geliyor bunu nasıl mudahale yapabiliriz

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*